18 czerwca 2024

Szymon Frankowski do Ruchu Chorzów

Życie nie rozpieszcza nikogo. Również piłkarze i bramkarze zmieniają swoje miejsce pracy. Świetne zagrywki, dobre obrony, cudowne łapanie piłki może spowodować transfer do lepszego klubu piłkarskiego. Nie musi to być znany zawodnik. Może to być młody, zaczynający swoją karierę dwudziestolatek. W końcu w sporcie właśnie ten wiek oznacza możliwość stania się wielką sławą w przyszłości.

Obecnie trwają testy nowych piłkarzy d o różnych klubów. Ruch Chorzów ma mieć nowego bramkarza. Od czwartku przy Cichej trenuje Szymon Frankowski, który ma być nowym bramkarzem tego klubu piłkarskiego.


Jak to było w bramce Ruchu Chorzów?


Runda jesienna oznaczała dla tego klubu obronę bramki przez Jakuba Bieleckiego. Trzeba przyznać, że od jesieni 2020 roku doskonale bronił swojej bramki i nie chciał oddać miejsca nikomu innemu.
Później jego zamiennikiem w bramce został Maciej Styrczula. Wcześniej bronił bramki w klubie Podhala Nowy Targ. Wówczas odbył się transfer definitywny podczas zimy i młody zawodnik trafił z powrotem do swojego klubu z Nowego Targu. Od tamtej pory Ruch Chorzów stale poszukuje dobrego bramkarza.
Dwudziestoletni Szymon Frankowski ma być bramkarzem z pierwszego składu klubu Ruch Chorzów. Obecnie trwają jego intensywne treningi w Chorzowie. Jego ostatnim chlebodawcą był Zagłębie Sosnowiec. Jeszcze wcześniej grał w bramce GKS Katowice, a w latach 2015-2017 był reprezentantem juniorskich zespołów Ruchu. Jego dotychczasowe doświadczenie to np. rozegranie jednego spotkania w Fortuna I Lidze, po którym jesienią otrzymał wolną rękę dla poszukiwań lepszego klubu. Zaczął swoją przygodę poszukiwawczą z GKSem 1962 Jastrzębie, jednak nie podpisano z nim umowy.
Przygoda poszukiwania klubu Szymona Frankowskiego może zakończyć się w Chorzowie. Czy młody bramkarz da sobie radę w takim znanym klubie piłkarskim? Bramkę tego klubu już broniło paru doświadczonych graczy. Wszyscy mają nadzieję, że będzie to dobry transfer i sezon dla Ruchu Chorzów.
źródło: Sportowefakty.