18 czerwca 2024

Legia ma Fatalne Lata w Historii Klubu Co na To Leśnodorski

Sprawdź gdzie są obecnie sławni piłkarze tacy jak Artur Boruc. Okaże się, że nie radzą sobie za dobrze, a ich kluby, jak na przykład Legia, spadają cały czas w tabeli rankingowej. Obecnie toczy się dyskusja na temat tego czy Legia spadnie z ligi. To sformułuje przyszłość wielu utalentowanych piłkarzy. Czy mają czego się obawiać? Zobacz co uważa Bogusław Leśnodorski.

Forma klubu piłkarskiego może zależeć od wielu czynników. Bogusław Leśnodorski wskazuje jak odbudować kondycję Legii. Ocena rundy jesiennej dla tego klubu piłkarskiego nie była najlepsza, niejeden uważa, że Legia sięgnęła dna. Były prezes tego klubu sportowego ocenia mistrza Polski bardzo nisko.
Sportowefakty przeprowadziły wywiad z Bogusławem Leśnodorskim. Uznał on, że Legia powinna sobie poradzić w tak słabej lidze. Dawny prezes tego klubu piłkarskiego uznaje, że zestawienie piłkarzy Legii na teraz jest optymalne. W klubie nie może zabraknąć Jacka Zielińskiego oraz Aleksandra Vukovicia. Dzięki nim Legia powinna powalczyć o Puchar Polski.
Zdaniem Leśnodorskiego trzeba dokonać w tym zespole kilku zmian. Przede wszystkim chodzi o wyselekcjonowanie ludzi. Polscy piłkarze powinni świecić w polskich klubach piłkarskich, np.: Artur Boruc, Artur Jędrzejczyk czy Mateusz Wieteska. A przecież mamy znakomitych piłkarzy, którzy mogliby przejść do lepszych klubów, takich właśnie jak Legia. A pamiętajmy, że to właśnie czas młodości decyduje o karierze piłkarzy i ich przyszłości.
Niestety Legia jest obecnie przedostatnia w lidze. Jest tak po 13 przegranych meczach ligowych. Dlatego jej los nie wróży niczego dobrego. Zdaniem Leśnodorskiego można było się tego spodziewać, ponieważ omawiany klub piłkarski nie miał odpowiedniej kadry, sztabu ludzi, zmotywowanych piłkarzy aby walczyć o puchary. Nawet jeden zawodnik, który miałby stabilną formę i codziennie dbał o swoją kondycję, mógłby pociągnąć za sobą cały zespół. W Legii zabrakło takiej osoby.
Forma klubu piłkarskiego zależy przede wszystkim od kondycji piłkarzy i ich mentalnego podejścia do pracy. Jednak na nich mają wpływ szkoleniowcy. Dobra kadra potrafi zrobić dobrego piłkarza z przeciętnego talentu. Czego zabrakło Legii?
Źródło: Sportowefakty.