17 lipca 2024

Cezary Kulesza i PZPN Podjęli Kilka Ważnych Decyzji Sportowych

Nie musisz się znać na piłce nożnej aby zrozumieć jak ważny jest wybór selekcjonera reprezentacji narodowej. W roku 2022 będą trwać obrady zarządu PZP w sprawie wyboru nowego selekcjonera.

Zobacz jakie jeszcze decyzje padły na niedawnym posiedzeniu PZPN.


PZPN na czele z Cezarym Kuleszą przedstawili kilka ważnych decyzji sportowych. W środę rozstrzygnięto mecz z 29 marca 2022 roku w sprawie miejsca, w którym miałby się odbyć. Ale również podjęto decyzję o trenerze młodzieżowej kadry i nowego selekcjonera.
19 stycznia 2022 to data ważna dla zmagań piłkarskich. To właśnie wtedy miał zostać wytypowany nowy selekcjoner. Zarząd PZPN jednak miał inne sprawy do omówienia. W tym dniu nie zdecydowano o losie polskiej kadry.


Uznano wówczas, że na pewno będzie trzeba czekać dłużej na nowego selekcjonera. Decyzje nie są łatwe do podjęcia i PZPN zdecydowanie zdaje sobie z tego sprawę. W ramach takich decyzji trzeba koniecznie omówić wiele istotnych szczegółów. Dlatego decyzje trwają zazwyczaj dłużej niż przewidywano.
W Warszawie, tam gdzie trwają obrady zarządu PZPN, nie pojawił się faworyt na to miejsce, czyli Adam Nawałka. Cezary Kulesza ma poinformować swojego faworyta, o wynikach decyzji zarządu, drogą telefoniczną.
Jednak zarząd PZPN nie próżnował i wywalczył w swoich decyzjach miejsce dla szkoleniowców kadr U16 i U19. Pierwsza będzie prowadzona przez Marcina Włodarskiego, a drugą zajmie się Marcin Brosz.
29 marca 2022 roku, decyzją zarządu PZPN, mecz odbędzie się na stadionie w Chorzowie. Będzie to mecz finał barażu w walce o mundial jeśli pokonamy 24 marca Rosję, albo mecz towarzyski. W każdym bądź razie na ten dzień na pewno przygotowano mecz naszej reprezentacji piłkarskiej.
Ustalono również kiedy odbędą się przyszłe mecze, dopiero w czerwcu: mecz z Walią we Wrocławiu, Mecz z Belgią w Warszawie.


Istotnej zmiany w polskiej reprezentacji piłkarskiej nie podjęto. Zarząd PZPN informuje jedynie, że decyzja ta musi zostać głęboko przemyślana, aby nowy selekcjoner był najlepszym wyborem z możliwych.
Źródło: sportowefakty.