18 czerwca 2024

Żylaki – jak można z nimi walczyć?

Gdy odpływ krwi z kończyn dolny zostaje zaburzony, zaczynają się poważne problemy ze zdrowiem oraz wyglądem naszych nóg. Utrudnienia związane z przepływem krwi sprawiają, iż zaczynają powstawać żylaki – przypadłość, która nie tylko szpeci nogi, ale staje się przyczyną gorszego samopoczucia.

Co warto wiedzieć na temat żylaków?

W jaki sposób można walczyć z tym problemem?

Żylaki to problem, któremu sprzyja stojący lub siedzący tryb życia, nadwaga oraz choroby związane z układem krążenia. Wszystko to utrudniać może przepływ krwi w kończynach dolnych, co prowadzi do powstawania żylaków. Zanim zaczną się pojawiać takie zmiany, jak wychodzące na wierzch żyły oraz ciemne zgrubienia, można zaobserwować szereg symptomów, które świadczą o początkach problemów. Na jakie objawy koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Jednym z pierwszych objawów żylaków jest ból nóg oraz skurcze łydek

Swędzenie, pieczenie – oto kolejne dolegliwości, które mogą się pojawić zanim jeszcze skóra na nogach zacznie przybierać siną barwę. Opuchlizna oraz uczucie ciężkich nóg to kolejne dolegliwości, których nie powinno się ignorować. Ich pojawienie się powinno stać się dla nas sygnałem, iż najwyższa pora zadbać o swe nogi i podjąć te działania, które pomogą nam w skutecznej walce z żylakami. Co można zrobić?

Leczenie żylaków może przybierać różne formy

W wielu przypadkach pomocne okazują się leki oraz takie suplementy diety, w których znajdują się wyciągi z kasztanowca lub ruszczyka. Pomocne są też leki zawierające diosminę – substancję, która zwiększa elastyczność naczyń i poprawia krążenie. W kuracji świetnie mogą się też sprawdzić zioła, szczególnie te, które są znane ze swych przeciwzapalnych właściwości.

Cennym wsparciem dla tych, którzy chcą się skutecznie rozprawić z żylakami, może się stać kasztanowiec, który rewelacyjnie wzmacnia naczynia krwionośne. W chwili, gdy żylakom towarzyszą owrzodzenia, cennym pomocnikiem będzie nagietek, z kolei w łagodzeniu stanów zapalnych pomoże liść oczaru.

Regularne masowanie nóg oraz włączenie do swej diety tych warzyw i owoców, w których znajduje się sporo witamin z grupy oraz witaminy C to kolejna zasada, o której warto pamiętać.

Więcej artykułów z poradami jak dbać o zdrowie i urodę znajdziesz w serwisie https://www.beautie.pl/.