25 maja 2024

Jak, w sposób naturalny, pozbyć się tłuszczu na udach.

Organizm eliminuje tłuszcz w sposób ogólny, nie biorąc pod uwagę miejsc, w których jest więcej tkanki tłuszczowej. To dlatego czasami, bez względu na to, jak dużo ćwiczeń wykonujemy, powoli widzimy rezultaty w tym konkretnym obszarze. Jednak nie powinniśmy się poddawać.

Wskazówki dotyczące eliminacji miejscowej tkanki tłuszczowej z nóg i ud.

Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie zrównoważonej diety pozbawionej tłuszczów nasyconych. Należy ograniczyć (lub wprost wyeliminować) pokarmy zawierające dużo kalorii i cukrów. Zamiast tego należy spożywać pokarmy z przeciwutleniaczami, takie jak orzechy i owoce cytrusowe, a także włączyć do swojej rutyny naturalne ekstrakty, które pomagają wyeliminować płyny z organizmu, a tym samym zmniejszyć objętość nóg.

Jedz zieleninę. Zielone warzywa liściaste mają wspaniałe działanie sycące, a także oczyszczające organizm, podobnie jak owoce. Jedzenie białek roślinnych pomoże Ci zwiększyć masę mięśniową, a tym samym zwiększyć wydatek energetyczny, co przekłada się na zwiększone spalanie tłuszczu. Dodatkowo właściwości zielonej herbaty i guarany pomagają w redukcji nagromadzonego tłuszczu w nogach.

Unikaj zatrzymywania płynów w organizmie poprzez wyeliminowanie nadmiaru soli z diety. Gotuj własne potrawy i zapomnij o przetworzonej żywności, która ma wysoką zawartość soli i jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Należy również zwiększyć spożycie sodu, potasu, wapnia, magnezu i fosforu, które są elektrolitami i pomagają organizmowi nie zatrzymywać płynów.

Jedz pięć posiłków dziennie. Nie oznacza to, że jesz w sposób niekontrolowany, ale powinnaś jeść zdrową żywność w umiarkowanych ilościach podczas śniadania, w połowie poranka, lunchu, podwieczorku i kolacji, aby utrzymać swój metabolizm. W ten sposób, nawet w spoczynku, Twoje ciało będzie spalać kalorie, ponieważ musi pracować przez cały czas.

Ćwiczenie. Nie ma cudów, a aby uzyskać wyniki i usunąć tłuszcz z nóg i ud, trzeba ciężko pracować. Najbardziej efektywne ćwiczenia to te, w których nogi muszą ciężko pracować, takie jak ćwiczenia cardio (chodzenie, bieganie, jazda na rowerze lub wchodzenie po schodach). Istnieją również specyficzne ćwiczenia oporowe, które pomogą Ci pozbyć się miejscowo nagromadzonego tłuszczu, takie jak przysiady, nożyce czy wypady.

Przysiadami ćwiczysz uda i pośladki, a wypady i nożyce lub boczne unoszenie nóg pomagają pozbyć się tłuszczu nagromadzonego na wewnętrznej stronie ud. Powinieneś wykonywać co najmniej półgodzinną aktywność, aby organizm zaczął czerpać ze swoich rezerw energię na pokrycie wydatków energetycznych, które ponosisz.