18 czerwca 2024

Jak należy chronić salon samochodu: 5 korzystnych rad

Chyba nie ma właściciela samochodu, który nie marzyłby o utrzymaniu salonu swojego samochodu w pierwotnym, idealnym stanie: tak, by fotele wyglądały, jakby dopiero co zjechały z linii montażowej, a deska rozdzielcza błyszczała fabryczną nowością.

Na szczęście to pragnienie nie należy do kategorii niemożliwych do zrealizowania. Wystarczy poznać kilka samochodowych trików, którymi uprzejmie podzielił się Sklep z akcesoriami samochodowymi Autobrat.

  1. Korzystaj z usług pralni chemicznej samochodów

Czyszczenie wnętrza własnoręcznie z pewnością pomaga zaoszczędzić jakąś kwotę, ale nigdy nie można tego porównać z korzystaniem z usług pralni chemicznej. Przy tym resztki nie do końca usuniętego brudu nieuchronnie będą impregnować każdy materiał, „zżerając” jego pierwotną jasność i naturalne nasycenie kolorów.

W końcu końców wszystko sprowadza się do bardzo prostego wyboru: albo piękno salonu, albo kilka zaoszczędzonych złotych w portfelu.

  1. Na siedzenia — pokrowce

Jakościowe pokrowce na siedzenia samochodowe praktycznie nie przepuszczają kurzu i brudu, łatwo się myją, a w przypadku uszkodzeń mechanicznych ich wymiana jest wielokrotnie łatwiejsza niż w przypadku oryginalnej tapicerki.

Oprócz tego, ogromna różnorodność materiałów, z których wykonane są pokrowce samochodowe, pozwala wybrać produkt zgodnie z własnymi preferencjami. Tak, na przykład pokrowce z pluszu są bardzo trwałe, ale je łatwo może zabrudzić rozlana kawa. Z drugiej strony pokrowce z poliestru w ogóle się nie przemakają ani nie zużywają, ale wiele osób uważa je za niewygodne z powodu braku wentylacji.

  1. A na podłogę — dywaniki

Dywaniki samochodowe są pierwszym sposobem na zabezpieczenie salonu samochodu przed brudem ulicznym i wilgocią. Przy tym, jak i w przypadku pokrowców, należy z całą świadomością dobierać rodzaj dywanika do własnych potrzeb.

Na przykład tekstylia dobrze wchłaniają wilgoć, ale słabo zatrzymują suchy brud. Dywaniki z gumy najczęściej mają brzegi, które zatrzymują wilgoć i brud wewnątrz swego rodzaju „miski”, ale mają nieestetyczny wygląd i mogą wydzielać ostre zapachy.

Pewnym „złotym środkiem” są dywaniki z poliuretanu, jednak ze względu na ograniczone wzory je wybierają nie często. Jednak jeśli kogoś naprawdę zainteresowały oryginalne poliuretanowe dywaniki samochodowe Warszawa, jako uznane centrum biznesowe w Polsce, może zaoferować szeroki wybór pod względem designu i wielkości.

  1. Korzystać ze specjalnych środków czyszczących

Ci, którzy wolą samodzielnie czyścić swój samochód, powinni pamiętać, że mydlane roztwory do wycierania powierzchni wewnątrz salonu to jest całkiem wiek przeszły.

W jakimkolwiek sklepie z akcesoriami samochodowymi właściciele samochodów zobaczą ogromną liczbę specjalnych środków czyszczących, które zapewniają optymalną pielęgnację każdego rodzaju materiału (skóry, weluru, plastiku itd.) w celu jak najdłuższego zachowania jego wyglądu.

Jeśli będziesz wykonywał sprzątanie właściwie tym, czym to potrzebne jest robić, salon zachowa swój doskonały wygląd przez wiele-wiele lat.

  1. Sprzątanie profilaktyczne

Nasamkoniec ostatnia rada: czyszczenie salonu należy wykonywać nie czekając, aż on się zabrudzi. Mówiąc prościej, żeby salon samochodu nie stracił swojego eleganckiego wyglądu, czyszczenie należy wykonywać w celach profilaktycznych, a nie czekać na dzień, w którym brudne miejsca zaczną otwarcie rzucać się w oczy.