18 czerwca 2024
tluszcz

Dlaczego tak trudno jest zgubić tłuszcz z brzucha?

Wiele osób ucieka się do diety, aby jak najszybciej pozbyć się tłuszczu z brzucha. Nikt nie lubi mieć w tej okolicy więcej tłuszczu niż zwykle i marzy o całkowicie płaskim brzuchu. Jednak w zdecydowanej większości przypadków ludziom udaje się zrzucić trochę wagi, ale trudno im pozbyć się tego cholernego tłuszczu z brzucha.

Tłuszcz brzuszny jest najbardziej opornym tłuszczem w całym organizmie.

Najnowsze badania wykazały, że najtrudniej jest pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha. Ten rodzaj tłuszczu jest dość odporny na diety i potrafi się do nich dostosować. Tłuszcz brzuszny należy do grupy tłuszczów trzewnych, które otaczają różne narządy ciała. Oprócz trzewnej tkanki tłuszczowej w organizmie znajduje się jeszcze jeden rodzaj tłuszczu, zwany tłuszczem podskórnym. Tłuszcz podskórny jest skoncentrowany wokół narządów w okolicy brzucha. Występuje on znacznie częściej u mężczyzn i jest rodzajem tłuszczu związanym z chorobami układu krążenia.

Drugim rodzajem tłuszczu występującym w organizmie jest tłuszcz podskórny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tłuszcz, który tworzy się pod skórą. Tłuszcz ten w umiarkowanych ilościach może być zdrowy dla organizmu i doskonale nadaje się do leczenia chorób, które są tak powszechne we współczesnym społeczeństwie, takich jak cukrzyca czy nadwaga.

Dlaczego tak trudno jest pozbyć się trzewnej tkanki tłuszczowej?

Badania przeprowadzone po zastosowaniu przerywanego postu, jednej z najbardziej popularnych obecnie diet, wykazały, że tłuszcz trzewny nie ulega rozkładowi pomimo postu. Ten rodzaj tłuszczu dostosowuje się do diety i dość trudno jest się go pozbyć. W przypadku słynnego przerywanego postu wykazano, że dochodzi do skutecznej utraty masy ciała, zwłaszcza w przypadku podskórnej tkanki tłuszczowej. Badania wykazały, że z upływem tygodni obszar brzucha staje się mniej wrażliwy na utratę wagi, a tłuszcz, który został utracony na początku diety, szybciej wraca na swoje miejsce.

Czy tak samo jest w przypadku innych rodzajów diet?

Chociaż przeprowadzone badania opierały się na przerywanym poście, znawcy tematu stwierdzili, że tłuszcz trzewny jest najtrudniejszy do wyeliminowania, mimo stosowania innych rodzajów diet. Możesz chudnąć płynnie w ciągu kilku tygodni, ale tłuszcz z brzucha może pozostać. Jednak stosowanie odpowiedniej diety jest idealnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Dowiedz się także przydatnych porad na www.wzdecia.pl, jeżeli cierpisz z powodu różnych stanów żołądkowych.

Podsumowanie

Diety w ogóle, a przerywany post w szczególności, są idealne do utraty wagi, ale nie do całkowitej redukcji nadmiaru trzewnej tkanki tłuszczowej nagromadzonej wokół brzucha. Jeśli chodzi o pożegnanie się z tym tłuszczem, ważne jest, aby spożywać serię zdrowych produktów, które nie zawierają tłuszczów nasyconych ani cukrów, oraz wykonywać różne ćwiczenia fizyczne, które pomagają w redukcji tłuszczu brzusznego. Pamiętaj, że ten rodzaj tkanki tłuszczowej jest najtrudniejszy do wyeliminowania i wymaga wiele wysiłku i wytrwałości ze strony danej osoby.