Dieta jajeczna należy do restrykcyjnych diet odchudzających i jak można wywnioskować po nazwie opiera się głównie na jajkach, wiec nie jest zbyt zdrowa, dlatego nie można jej stosować zbyt długo. Twórcami opisywanej diety są dietetycy z amerykańskiej kliniki Mayo.
Dieta, mimo że posiada kilka wad jest niezwykle skuteczna w odchudzaniu co jest najważniejsze dla diet odchudzających. W ciągu kilku dni można schudnąć 5 -6 kilogramów co jest jednym z najlepszych wyników jeśli chodzi o diety. Co do długości jej stosowania opinie są podzielone. Twórcy zapewniają, że można ją stosować przez dwa tygodnie, jednak zarówno dietetycy jak i lekarze nie zalecają jej stosowania dłużej niż 5 dni. Ponadto nie jest wskazana dla osób z wysokim cholesterolem i osób mających problemy z wątrobą.
Menu diety jajecznej składa się z jajek i dodatków do nich. Dziennie trzeba zjeść 6 jajek ugotowanych na twardo ze wspomnianymi wcześniej dodatkami jak np. majonez, masło czy olej. Dodatkowo co jest standardem w dietach należy dużo pić co najmniej 3 litry płynów dziennie mogą być w postaci niegazowanej wody mineralnej, herbaty owocowej lub ziołowej oraz słabej kawy. Swoje menu można wzbogacić niewielką ilością warzyw i owoców, a ostatniego dnia diety można zjeść nawet jakieś mięso np. kurczaka. Dieta przewiduje 3 posiłki dziennie wiec nawet największemu fanowi jajek mogą one obrzydnąć.
Natomiast wchodząc na www.medycznie.pl, dowiesz się zalet diety z wodorostów nori.
Zanim ktoś zdecyduje się na dietę powinien zapoznać się ze skutkami ubocznymi jakie mogą wystąpić m.in.:
– ryzyko wystąpienia zakrzepów;
– osłabienie i senność;
– wysypka;
– nudności i wymioty.
Jak wcześniej wspomniałem dieta jajeczna jest bardzo skuteczna, jednak jest bardzo restrykcyjna i nie nadaje się dla wszystkich. Daje ona wspaniałe efekty, ale dużo oczekuje w zamian, dodatkowo po zakończonej diecie trzeba uważana efekt jojo, niemniej jeśli ktoś szybko oczekuje efektów to ta dieta będzie idealna.
Powiązane tematy
Jak postawa ciała wpływa na zdrowie i samopoczucie?
Skąd biorą się problemy z bólem kręgosłupa?
Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty?